Bastore te sigurta 2019

Kompania Bonus Analizë Luaj
1 100% deri në 100 EURKushtet e bonusit Analizë Luaj
2 100% deri në €150Kushtet e bonusit Analizë Luaj
3 100% deri në €100Kushtet e bonusit Analizë Luaj
4 100% deri në $122Kushtet e bonusit Analizë Luaj
5 100% deri në $150Kushtet e bonusit Analizë Luaj
6 100% deri në $100Kushtet e bonusit Analizë Luaj
7 Depozito $10 merr $30 falasKushtet e bonusit Analizë Luaj
8 100% deri në $200Kushtet e Bonusit Analizë Luaj
9 100% deri në $100Kushtet e Bonusit Analizë Luaj

A egzistojne Bastore te sigurta Online?

Shume bastore te sigurta 2019 operojne sot ne ditet tona online ne internet, ne fakt egziston nje disinformim total sa i perket asaj cfare eshte e sigurte dhe cfare nuk eshte e sigurte. Shqiptaret si natyre jo kollaj e bindshme pyesin vazhdimisht, a jane te sigurta keto bastore?

Per ata qe duan te luajne baste online, vendosin skedina per ndeshjet, madje edhe live, ne kemi nje liste per tju paraqitur. Nje grup kompanish te reja, me koeficiente konkurues, me opsionin me te leverdisshem per lojtaret e basteve, opsionin “Cashout” ku lojtari ka te drejte te terhiqet nga basti i tij pasa se ndeshja te perfundoje,  dhe sigurisht me reputacion ne rritje.

Koeficientet e kompanive nuk duhet te jene arsye qe ju te luani me shifra te medha, por duhet te jene nje sinjal i mire qe me nje bet te vogel mund te fitoni shuma te konsiderueshme. 

Keto bastore te sigurta 2019 vleresohen ne baze te disa kritereve baze dhe ne do ti radhisim nje nga nje per te pare qe a jane ata vertet te sigurta.

Cilet jane ato elemente qe e bejne nje bastore online te sigurte?

  1. Licensimi, shteti dhe numri i licensave qe kompanite mbajne
  2. Verifikimi, proces i rendesishem per te bllokuar pastrimin e parave
  3. Koha e pageses se fitimit drejt llogarise se lojtarit
  4. Limiti i pagesave ( sidomos terheqjet e parave )
  5. Komentet dhe eksperiencat e lojtareve te tjere.

Sic e kemi thene, licensat jane nje faktor teper i rendesishem kur nje lojtar merr persiper te luaje ne bastore online. Ajo qe eshte e verifikueshme nga te gjithe eshte logoja e Autoritetit qe menaxhon licensat online.

Cilet jane keto shtete dhe si funksinon licensimi i tyre?

1. Malta Gaming Authority njihet si epiqendra e zyrave te kompanive te basteve dhe lojrave te fatit qe operojne online. Atje eshte “parajsa” ku nje pjese e mire e operatoreve licensohen, ne baze te parimeve dhe kritereve baze te menyres se si nje biznes funksionon.

Nje license e marre ne Malte i jep te drejte kompanise te ushtroje aktivitet, te operoje ne nje pjese te mire te shteteve qe pa ate license nuk opron dot. 

2. UK Gambling Commission, nje agjenci shteterore, me nje rendesi tejet te vecante, nje nga arsyet kryesore pse eshte kaq e rendesishme qe te mbash nje license nga UK Gambling Commission per te hyre ne listen bastore te sigurta 2019 eshte fakti qe asnje kompani bastesh, quajtur ndryshe bastore online, ( qe ofron skedina, koeficiente, apo baste ne sporte te ndryshme deri ne evente politike ), nuk operon dot brenda territorit te Anglise. Pra kompanite e basteve online qe mbajne nje license nga UK Gambling Commisson konsiderohen akoma edhe me te sigurta pasi kriteret per te mbajtur nje license te tille jane tejet strikte.

3. Kahnawake Gaming Commission, nje tjeter pike e rendesishme e vendosur ne territorin Kanadez por e pavarur dhe licenson nje kategori te madhe kompanish qe ofrojne; baste live, baste sportive, lojra fati, kazino, poker, bingo, dhe te gjitha nenproduktet e bixhozit ne pergjithesi.

Ne Kahnawake jane te licensuara nje pjese e mire e kazinove online gjithashtu.

4. Curaçao Egaming, ofron licensa te operatoreve te ndryshem ne internet qe nga viti 1996 dhe sigurisht qe garanton siguri. Eshte ne doren e cdo lojtari te jete i kujdesshem me fondet e tij duke testuar kompanine qe mendon qe do te hape nje llogari.

5. Gibraltar Remote Gambling ( lojra fati ne distance ) nje tjeter “parajse” ku kompanite regjistrojne biznesin e tyre, dhe vendosin serverat e tyre, edhe kjo pjese e pavarur e Mbreterise se Bashkuar i jep mundesi bizneseve te licensohen dhe te ushtrojne aktivitet online. 

Ka dhe shume shtete te tjera qe leshojne licensa per te ushtruar aktivitet si nje biznes bixhozi por ato i perkasin nje shteti te caktuar.

Te mos harrojme te gjithe shtetet kane rregulla te pavarura, dhe mbajtja e nje license nuk garanton gjithmone qe kompanite kane te drejte te operojne ne nje shtet te caktuar, por fakti qe shtete te fuqishme si Kanadaja apo Gjermania i lejojne duke mos ndermarre nje aksion te gjere per ndalimin e tyre, tregon qe keto shtete jane aq te fuqishem ekonomikisht sa te perballojne ato pak humbje, nqs mund te konsiderohen humbje nga ” tregu i zi”.

Edhe Shqiperia dhe Kosova i ndalojne me ligj por asnje nga keto shtete nuk mund te luftoje apo ndaloje ne menyre sistematike, kete aktivitet, pasi vete qeveria gjermane ka shprehur qe nuk ia vlen te harxhohen miliona euro per te krijuar skuadra hetimi te cilat do te bejne nje operacion te tille. 

Ndaj, eshte shume e rendesishme te kuptohet pse keto kompani operojne EDHE NE SHTETET KU EGZISTON NJE LIGJ QE I NDALON POR GJITHMONE I PAQARTE. 

Shtetet qe leshojne keto licensa e dine shume mire se asgje nuk ndodh, ashtu sic nuk ka ndodhur, qe nje kompani me serverat jashte shtetit ku operon te ndiqet penalisht, vetem ne rastet kur kane abuzuar me lojtaret.

Pra perndjekja penale do te fillonte me shtetet qe japin keto licensa, gje qe deri tani nuk ka ndodhur dhe ndoshta nuk ka per te ndodhur.

Ajo qe po bejne shtetet qe duan te perfitojne nga ky biznes eshte:

Krijimi i nje agjensie shteterore si AAMS apo UK Gambling Commission e cila licenson operatoret te cilet duan te operojne brenda territorit perkates, kjo e gjitha per shkak te vjeljes se te ardhurave dhe mos rrjedhjes se parase jashte vendit nga kompanite e ashtuquajtura offshore.

  • Verifikimi i lojtareve eshte nje proces teper i rendesishem ndaj ju keshillojme te verifikoheni duke u siguruar qe parate tuaja do te mberrijne ne kohe ne llogarine tuaj.
  • Pagesat brenda 3 dites maksimumi jane nje sinjal i mire qe tregon se kompania eshte serioze ne maredhenie me klientet, ne kete rast lojtaret.
  • Limiti i pagesave qe shkon deri ne 100 mije euro tregon qe kompania ka buxhet te mjaftueshem.
  • Eksperienca e lojtareve te tjere eshte nje faktor kyc qe ndihmon shoket dhe miqte tuaj te regjistrohen ne nje kompani te re.

KUJDES: SHUME NJEREZ PER TE PERFITUAR JU MBUSHIN MENDJEN QE KOMPANIA ESHTE E SIGURTE POR KA PLOT KOMPANI QE PERDORIN LICENSA FALLCO, ASKUSH NUK I MONITORON, NDAJ NAVIGONI ME PERGJEGJESI ONLINE.

Per pyetje apo sugjerim na kontaktoni ne: asistence@lojrafationline.com ose lini mesazh në Live Chat

Lista e Bastore te Sigurta 2019

Tagged with:

One Response to “Bastore te sigurta 2019”

Leave a Comment

Mr Play Sports paguan fitimet në kohë rekord, ofron 100% BONUS deri në 100EURMerr ofertën!